şifremi unuttum?
Ana Sayfa Eğitim İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi'nden Sertifika Programı

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi'nden Sertifika Programı

Sponsorlu Reklamlar Karakter Boyutu :
İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, Pegens Uluslararası Proje Enstitüsü ile işbirliği yaparak Proje Uzmanlığı Sertifika Programı gerçekleştiriyor.
Avrupa Birliği adaylık ve uyum sürecinin ilerlemesi ile birlikte proje fonları da önemli bir potansiyele kavuştu. Avrupa Birliği Hibe Ve Destek Fonları, TÜBİTAK, KOSGEB, Kalkınma Ajansının da içinde yer aldığı birçok kuruluşun sunduğu özgün projelere önemli bütçeler ayırıyor. Bu önemli destekler proje uzmanlığı alanında insan kaynağı ihtiyacının ortaya çıkmasına neden oluyor.

İşte İKÇÜSEM bünyesinde Proje Uzmanlığı Sertifika Programı bu ihtiyaca cevap vermek adına hazırlandı. İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Yrd.Doç.Dr.Aşkın Haluk Yıldırım, verilecek eğitimin gerek kamu kuruluşlarında, gerek se özel sektörde çalışanların kariyerleri için önemli bir fırsat olduğunun ifade ediyor.

Proje uzmanlığı eğitiminde meslek veya alan sınırlaması olmadığının altını çizen Yrd.Doç.Dr.Yıldırım, en az lise eğitimini tamamlamış olan herkesin bu programa katılabileceğini belirtiyor. “Akademisyenler, mühendisler, doktorlar, avukatlar, üniversite lisans ve lisansüstü öğrencileri ve diğer branş ve alanlardan herkesi merkezimize bekliyoruz” şeklinde konuşan Yıldırım, bu alanda uzmanlaşmak isteyen herkesin CV'sinde bu eğitimin yer alması gerekliliğini ifade ediyor.

“Burada edinecekleri bilgiler bireysel proje çalışması yapmak isteyenler, hibe desteği almak isteyen kuruluşlarda görev yapanlar, kamu kuruluşları, belediyeler, sivil toplum kuruluşları ve dernekler bünyesinde faaliyet gösteren herkes için son derece faydalı olacaktır” diyen İKÇÜSEM Müdürü Yrd.Doç.Dr.Yıldırım, bu sertifikanın bir özgeçmişte yer almasının dahi sahiplerine iş ve eğitim hayatları boyunca önemli öncelikler sağlayacağını ifade etti.

Katılımcılara toplam 16 seminerden oluşan iki günlük eğitim boyunca proje yazım ve uygulama süreçleri için gerekli nitelikler konusunda tüm gerekli bilgiler veriliyor. Program sonunda alacakları sertifikalar ile de Proje Uzmanlığı, Proje Yazarlığı, Proje Danışmanlığı ve Bağımsız Proje Denetçiliği alanlarında görev alabilecek olan adaylar, Avrupa Birliği uyum sürecinde çeşitli kuruluşlarda da iş bulma imkanına sahip olabilecekler.

Haber Yorumları


En Çok Okunanlar BUGÜN | BU HAFTA | BU AY
Yandex.Metrica